Szczyrk Mountain Resort - narty w Polsce

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg - czy pamiętacie słowa tej przedszkolnej piosenki? No jasne, że tak. Nawet największe zrzędy uśmiechają się teraz na myśl o czasie spędzonym w przedszkolu. No chyba, że ktoś nie chodził - ale to już wyłącznie jego towarzyska strata :). Przedszkolakami już nie jesteśmy, ale miłość do zimy odżywa w nas ze zdwojoną siłą w każdym sezonie. A miłość ta jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji, bo pędzi jak szalona po białym puchu prosto w dół. Kochani, zabieramy Was dziś na narty do ośrodka Szczyrk Mountain Resort.
.....
.....
Zima w górach ma wiele twarzy i na pewno nie można się tutaj nudzić. Odkąd ponad 100 lat temu wymyślono pierwsze deski do zjeżdżania w dół po śniegu, góry zyskały zupełnie nowy wymiar - stały się dostępne dla wszystkich. Mieszkając w rejonie gór nie sposób uciec od białych stoków, śnieżnych wichur, zamglonych szczytów i słonecznych dni, kiedy biel śniegu otula nas zimną lecz piękną pierzynką. Narciarska miłość dotyka tu wszystkich - od lat 4 do 104, i powiedzcie sami - czyż taka miłość nie jest grzechu warta? No pewnie, że jest!
.....
.....

Narty, narty i jeszcze więcej nartEnter heading here...

.....
Wyjazdy na narty podczas ferii, czy okresu między świątecznego były naszą tradycją od wielu lat. Zwykle Sylwestra spędzałyśmy z rodzinami na Chopoku w ośrodku Jasná Chopok na Słowacji. Znamy tę górę jak własną kieszeń i serdecznie polecamy wyjazdy w tym kierunku. Zresztą możecie o tym przeczytać w naszym poście Chopok - Sylwester na nartach.
.....
.....
Natomiast ferie zawsze były dla nas świetnym pretekstem do szusowania przez cały tydzień na stokach Austrii i Włoch. To właśnie tam nasze dzieciaki szlifowały swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe, przygotowane do tych eskapad przez niezastąpioną Alę Waligórską ze szkółki AlSki w Bielsku-Białej. Na pięknych i różnorodnych trasach Dolomitów i Alp nasze dzieci zaraziły się miłością do nart i nigdy niczym więcej - if you know what I mean :).
.....
.....
Te wyjazdy wspominamy jako niezwykły, piękny czas. Zawsze znaleźliśmy chwilę dla siebie, podczas gdy nasze pociechy szalały pod okiem instruktorów trenując narty, snowboard i angielski. Był to też czas integracji z przyjaciółmi, czas wspólnych posiłków w schroniskach, babskich pogaduszek w saunie po całym dniu narciarskiego szaleństwa, i czas wspólnego oglądania filmów - a nieraz było nas i 20 osób.
.....
.....
My kochaliśmy te wyjazdy i kochały je nasze dzieci. A najlepiej pokazały to ostatnie dwa lata kiedy to za sprawą sami wiecie czego odcięto nas od naszych zwyczajów, od rzeczy, które lubimy, cenimy, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Serio? Serio :).
.....
.....
W czasie, kiedy my zwiedzałyśmy europejskie stacje narciarskie, o czym możecie poczytać w naszej rubryce Pasje, dosłownie za miedzą trwały żwawe prace modernizacyjne. Wow, ale to brzmi! Szczyrk, niemal zapomniany i zatrzymany w otchłani narciarskiej przeszłości, przeszedł w ostatnim czasie prawdziwą metamorfozę. Wszystko dzięki inwestycjom poczynionym przez właścicieli stacji Jasná Chopok. I tak oto, w czasach wstrzymanych i ograniczonych wyjazdów zyskaliśmy w Beskidach, tuż za rogiem, piękny i nowoczesny ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort.
.....
.....

Szczyrk Mountain Resort w Beskidach

.....
Szczyrk przeżywa obecnie swoją drugą młodość - i Kochani, koniecznie musicie tu przyjechać i zobaczyć te cuda na własne oczy. Prace inwestycyjne i modernizacja starej, pokrytej pajęczyną infrastruktury trwały kilka lat. W ich efekcie mamy dziś piękny, nowoczesny ośrodek, który oferuje 20 kilometrów bardzo dobrze przygotowanych i utrzymanych tras narciarskich, do tego dochodzą trasy skiturowe, a nawet biegowe. Możecie o tym poczytać w naszych postach o skiturach: Skiturowe Beskidy & Skitury - krótki poradnik jak zacząć.
.....
.....
Nareszcie Szczyrk ma nowoczesny system naśnieżania, bezpieczny stok do jazdy wieczornej oraz klimatyczne schronisko Kublonka, w którym wypijecie najprawdziwsze włoskie bombardino z dodatkiem rumu. Nareszcie do Szczyrku dotarły dobre zachodnie standardy: profesjonalna szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis narciarski, duże, czyste i bezpłatne toalety, i co najważniejsze - darmowe, doskonale zorganizowane parkingi.
.....
.....
Na terenie ośrodka działają wyciągi kanapowe i gondola. Rozwożą one miłośników nart z dolnych stacji: Solisko oraz Szczyrk Gondola na kilka malowniczych tras w rejonie Małego Skrzycznego, Hali Skrzyczeńskiej oraz Wierchu Pośredniego. Stare trasy zostały poszerzone, a wyciągi unowocześnione. Zachowano charakterystyczne beskidzkie świerki, przez co w naprawdę śnieżną zimę mamy dodatkowy plus - Szczyrk Mountain Resort wygląda jak sceneria opowieści o Lwie, Czarownicy i starej szafie.
.....
.....

Wpadnij na narty

.....
SMR jest otwarty codziennie od 7:30 aż do 21:00. Ale uwaga: od 7:30 do 10:00 możecie pojeździć w opcji Fresh Track - co oznacza, że przez pierwszą godzinę trasa jest wyłącznie do waszej dyspozycji, ponieważ dla reszty śmiertelników wyciąg zostanie otwarty dopiero o 8:30. Po tej godzinie, macie zapewnione wejście Fast Pass, czyli jednym słowem - nie stoicie w kolejce do wyciągu.
.....
.....

Kolejki zdarzają się często - głównie w okresie ferii i weekendów, dlatego jeśli jesteście rannymi ptaszkami i nie lubicie tłoku, to będzie to dla Was super opcja. Podobnie rzecz się ma do wieczornego jeżdżenia: to jest dostępne od 18:00 do 21:00. Wtedy wyciąg działa tylko dla osób, które wykupiły taką opcję. Możecie śmiało poszusować po ciężkim dniu w pracy lub całodniowym siedzeniu z dziećmi w domu. Jeśli jesteście spoza Bielska i przyjeżdżacie w te okolice na dłuższy pobyt, to dzięki nocnej jeździe możecie wyspać się do woli, bez stresu, że umknie Wam cenny czas na nartach.

.....
.....

Karnety są również dostępne w kilku wariantach: jednodniowym lub kilkudniowym - w zależności od Waszych preferencji i możliwości. Można też korzystać z biletów turystycznych, jeśli chcecie tylko wjechać na górę i pospacerować. Jedyne, czego nam osobiście brakowało to możliwość zakupu karnetu porannego na pół dnia - czyli na cztery godziny. Byłaby to doskonała opcja dla osób, które pracują na drugą zmianę, albo mają coś do załatwienia i mogą zostać na nartach tylko do obiadu.

.....
.....
W tym roku postanowiłyśmy pojeździć na nartach w Polsce, bo cenimy sobie fakt, że idziemy na narty, kiedy mamy na to ochotę, a jedyny dokument jaki pokazujemy przy tej okazji to karta płatnicza, kiedy kupujemy karnet w kasie. Kiedy więc ostatnio wybrałyśmy się do Szczyrk Mountain Resort, spędziłyśmy naprawdę cudowny dzień. Trasy były świetnie przygotowane i pomimo mgły dałyśmy radę treściwie się zmęczyć.
.....
.....

Białe szaleństwo w SMR był super. Jedzenie w schronisku smakowało, nie mniej niż pyszne i cieplutkie bombardino. A do tego ta specyficzna atmosfera Après Ski, która jest znana tylko fanom nart, i z którą zawsze nieodmiennie kojarzą nam sie narciarskie eskapady. W Szczyrk Mountain Resort panuje ten sam klimat i dlatego to teraz jedno z naszych ulubionych punktów na naszej prywatnej narciarskiej mapie.

.....
.....

Duże Skrzyczne

.....

Ale, ale - musimy jeszcze wspomnieć o bonusie. W Szczyrku, oprócz Szczyrk Mountain Resort, działa jeszcze kultowy COS, czyli Centralny Ośrodek Sportu na Dużym Skrzycznem. Ma on do zaoferowania wspaniałą trasę z homologacją FIS. O ile w SMR mamy do dyspozycji trasy czerwone i niebieskie, o tyle na Dużym Skrzycznem spróbujecie swoich sił na słynnej czarnej trasie nr. 24, która ma też fragmenty czerwone. Jest tu również niebieska nartostrada. Także dla każdego znajdzie się coś na miarę oczekiwań.

.....
.....

Dla tych, co to się lubią przeciorać - jak to się mówi na Podbeskidziu :) - jest jeszcze jedna atrakcja. Oba ośrodki COS Skrzyczne i SRM można przejechać na jednym karnecie całodniowym lub kilkudniowym. Nie ma takiej możliwości na dostępnym jedynie w COS karnecie czterogodzinnym. Jednak jeśli wybierzecie się o poranku na cztery godziny na Duże Skrzyczne będziecie w siódmym niebie.

.....
.....

O tej porze na Dużym Skrzycznem nie ma kolejek, trasa jest dobrze przygotowana i dość długa. Na Skrzycznem odbywają się przecież zawody Pucharu Polski dla dorosłych i dla młodzieży, więc to nie byle co. Warto skorzystać z uroków, jakie oferuje COS dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów.

.....
.....

Jeśli wystarczająco najeździcie się "na COSie", bo przy dobrych warunkach można nawet zjechać na sam dół góry do dolnej stacji, to możecie też dojechać trawersem na drugą stronę - do ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Finalnie pojeździcie więc na trasach obu ośrodków. A ponieważ w Szczyrku kursuje darmowy skibus, nie musicie martwić się o to, przy której stacji na początku zostawiliście samochód.

.....
.....

Jazda na nartach, zwłaszcza w dobrym towarzystwie to wspaniała opcja na spędzenie kilku godzin, dnia lub całego tygodnia. Piękne widoki, świeże powietrze, wysiłek fizyczny i masa radości - to właśnie znaczą dla nas narty. Oprócz wysiłku jest to też świetna zabawa, i możecie się o tym przekonać oglądając film z wizyty w Szczyrk Mountain Resort na naszym kanale na You Tube. Zapraszamy :).

.....
.....
.....
.....

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.followmyflow.com.pl/