Podróż w głąb kobiecości - kobiece campy rozwojowe

Kiedy zakładałyśmy naszego bloga, wiedziałyśmy, że bardzo istotne miejsce w naszej działalności będą mieć organizowane przez nas autorskie wyjazdy skierowane do kobiet. Od początku chciałyśmy połączyć naszą pasję do podróży z promowaniem samorealizacji wśród kobiet. Budowanie kobiecej siły, pewności siebie i zadowolenia z siebie to kwestie priorytetowe w DNA naszej firmy. Wszystkie te rzeczy, które stanowią esencję naszego bloga, są niezwykle ważne i potrzebne kobietom - Polkom jak nigdy wcześniej.
.....
.....
Jesteśmy kobietami i dlatego problemy kobiet są bliskie naszym sercom, jak nikt inny rozumiemy je i znamy ich źródło. Umiemy rozpoznać mechanizmy rządzące systemem patriarchatu, które bazują na wprowadzaniu kobiet, poczynając od małych dziewczynek, w kompleksy, niepewność, niedocenianie. Jesteśmy wrzucane w ocean nierealnych oczekiwań co do naszych ról społecznych, wyglądu naszych ciał. Jesteśmy nieustannie dyskredytowane ze względu na wiek, pozycję zawodową, a nawet to czy jesteśmy matkami i jak "dobrymi".
.....
.....

Podróż do źródeł intuicji

.....
Wszystkie te stereotypy blokują kobiety nie pozwalając im się rozwijać i brać życia w swoje ręce. Nawet jeśli z pozoru wydaje się, że nie mamy ograniczeń, to wszystkie dane wskazują, że realnie kobiety nie mają równych praw społecznych: ani w zarządzaniu swoją rozrodczością, ani w dostępie do kariery zawodowej, ani w zakresie wynagrodzeń - czyli we wszystkich ważnych decyzjach, które nas bezpośrednio dotyczą.
.....
.....
Bardzo często, i to jest najdziwniejsze, kobiety same nie zdają sobie sprawy, że tkwią w emocjonalnym zamrożeniu, w nadmiarze obowiązków, w niezadowoleniu ze swoich ciał i wyglądu, i to pomimo niesamowitych dokonań, sprawczości, niezwykłych pasji, doskonałej organizacji. Nieustannie i surowo osądzamy siebie same i niestety siebie nawzajem. Co więcej - pozwalamy na to innym uważając, że ich opinie są ważniejsze od naszych własnych. Jesteśmy dla siebie samych najgorszymi krytykami, potrafimy być dla siebie najmniej wyrozumiałe i najmniej kochane.
.....
.....
Dzieje się tak dlatego, że przez długi czas dawałyśmy się przekonać, żeby nasza wewnętrzna Dzika Kobieta pozostawała w uśpieniu, oddalona od najważniejszego kobiecego bogactwa - intuicji. Tymczasem to, co pozwala zrozumieć i budować poczucie własnej wartości i niewzruszoną kobiecą siłę to właśnie intuicja - ten wewnętrzny głos, który zawsze podpowiada nam dobre ścieżki, ostrzega przed toksycznymi partnerami, powstrzymuje przed bezwartościowymi relacjami. Intuicja to nasz najważniejszy przymiot.
.....
.....
Dlatego właśnie podczas naszych autorskich wyjazdów dla kobiet - Podróż w głąb kobiecości, które organizujemy razem z Wioletą Łagowską - psychodietetyczką i coachem mindfulness, poświęcamy bardzo dużo miejsca na pracę z ciałem i pracę z intuicją. Samoakceptacja ciała i nawiązanie ponownej więzi z wewnętrznym głosem to podstawa silnej i stabilnej kobiecości. Nie ma innej drogi, by zaakceptować i pokochać siebie. A bez tego nie znajdziemy dość siły, by nie dać sobą manipulować i by stawiać siebie zawsze na pierwszym miejscu, pomimo że droga ta nie jest łatwa i wymaga pokonania wielu przeciwności.
.....
.....

W bezpiecznej przestrzeni

.....
Zaprosiłyśmy nasze klientki - kobiety niezwykłe, otwarte na świat, idące ścieżką samoświadomości. Stworzyłyśmy razem przepiękną energię, pełną pozytywnych, choć nieraz trudnych tematów i emocji, wymagających przepracowania, samoakceptacji i popatrzenia w oczy najgorszym demonom. Po raz kolejny przekonałyśmy się, że to co najbardziej wartościowe, wymaga wysiłku, ale zarazem jest jedyną pewną ścieżką do wzmocnienia charakteru i pewności siebie.
.....
.....
Na miejsce naszego kobiecego wyjazdu wybrałyśmy Dom Przebudzeń w Beskidzie Małym - niezwykle malowniczym rejonie Polski. Ośrodek był wyłącznie do naszej dyspozycji, dzięki czemu zyskałyśmy możliwość, aby zaoferować naszym uczestniczkom bezpieczną, nowoczesną i zarazem przytulną przestrzeń podczas tego weekendu pełnego kobiecej pasji.
.....
.....
Na miejscu korzystałyśmy z przestronnych pokoi z prywatnymi łazienkami, obszernej sali do medytacji i ćwiczeń w nurcie mindfulness, a także z pięknej, w pełni wyposażonej kuchni, w której przepyszne, wegańskie posiłki przygotowywała dla nas prawdziwa czarodziejka - Agata. A dookoła otaczały nas zachwycające widoki na góry i jezioro Żywieckie.
.....
.....

Medytacja & warsztaty mindfulness dla ciała

.....
Program wyjazdu - trzydniowego weekendu pod hasłem Podróż w głąb kobiecości obejmuje kilka godzin warsztatów skoncentrowanych na pracy z ciałem. Warsztaty te poprowadziła Wioleta Łagowska - certyfikowana coach nurtu mindfulness. Dlaczego mindfulness jest taki ważny? Ponieważ stres i ciągła gonitwa często towarzyszą nam kobietom w codziennym życiu. A oddech, medytacja, relaks to praktyki, które przynoszą realne i pozytywne rezultaty w obniżaniu poziomu stresu. Umiejętność rozluźniania ciała i umysłu ma kluczowe znaczenie w poprawie nastroju i nade wszystko wspomaga nasz układ odpornościowy i nerwowy – decydując o zdrowiu fizycznym i psychicznym.
.....
.....
Mindfulness – to podróż dociekania i odkrywania natury własnego umysłu i serca; dociekania i odkrywania, jak możesz być w życiu bardziej obecna, jak otworzyć serce i być bardziej autentyczną – nie tylko wobec siebie samej, ale także w związkach łączących nas z tymi, których kochamy, ze wszystkimi istotami i ze światem jako takim.
.....
.....

W dzisiejszych niepewnych czasach wiele z nas odłączyło się od swojego ciała. Traktujemy je często jak maszynę, która ma działać i wyglądać w określony sposób. A przecież ciało jest naszym domem i warto zwrócić uwagę na to, jakie impulsy nam wysyła. Podczas specjalnie opracowanych ćwiczeń nauczyłyśmy nasze uczestniczki jak rozpoznawać te sygnały.

.....
.....

Nasz wyjazd obejmował też warsztaty z tańca intuicyjnego - bardzo emocjonalne, a równocześnie entuzjastycznie przyjęte przez nasze dziewczyny. Taniec intuicyjny nie ma w żaden sposób ustalonej z góry choreografii, kroków, czy scenariuszy. To autentyczny, prosty, organiczny ruch, który pomaga w uwolnieniu emocjonalnych blokad. To ruch, w którym można wyrazić siebie na 100%, równocześnie pogłębiając świadomość swojego ciała i umysłu. Możemy traktować go również jako formę medytacji w ruchu.

.....
.....

Warsztaty o intuicji 

.....
Sposób życia, wybory, osoby jakimi się otaczamy, plany i marzenia, to, że każdego dnia wstajemy i pchamy do przodu wózek wypełniony dobrymi myślami i czystą energią, to, że umiemy mówić: Dość!, to, że realizujemy swoje pasje, że znajdujemy chwilę dla siebie, to, że się kształcimy, myślimy o sobie, otulamy się troską i wyrozumiałością, to, że posiadamy tę mądrość, aby zakładać maskę z tlenem najpierw sobie, a potem wszystkim dookoła – to wszystko sprawia, że jesteśmy Dzikimi Kobietami.
.....
.....

Z tychże powodów podczas naszego wyjazdu poświęciłyśmy bardzo dużo miejsca warsztatom intuicyjnym. Rozmawiałyśmy o tym czym jest kobieca intuicja, czy zawsze jej słuchamy, czy kiedykolwiek się na niej zawiodłyśmy. Czy droga, którą prowadzi nas wewnętrzny głos jest łatwa i przyjemna, czy też wymaga od nas dużo samozaparcia, wysiłku, odrzucenia utartych kompromisów? Nasze uczestniczki zgodnie przyznały, że droga ta jest trudniejsza, ale finalnie jest najlepsza dla nas, dla Dzikich Kobiet - kobiet świadomych, tych, które wiedzą!

.....
.....

Niezależność finansowa

.....

W scenariuszu naszego wyjazdu nie mogło zabraknąć warsztatów na temat niezależności finansowej. My kobiety nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo jest stereotypów w postrzeganiu naszego być albo nie być przez pryzmat pieniędzy. Oczywiście jak świat długi i szeroki, każda z nas jest inna: są kobiety, które nie potrafią się odnaleźć w pracy zawodowej, za to spełniają się w związku i dbaniu o dom. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie zależności finansowej od mężczyzny. I takie, które starają się znaleźć balans pomiędzy karierą i rodziną.

.....
...

Camp rozwojowy dla kobiet "Podróż w głąb kobiecości" – sklep.followmyflow.com.pl

PROGRAM OBEJMUJE 3 dni przepięknej podróży, którą rozpoczniesz z nami w piątek po południu a zakończysz w niedzielę około godziny 16.00 / 3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad i kolacja / 2 noclegi w przestronnych pokojach z łazienkami / joga / warsztaty Kobiece Podróże / praktyka Mindfulness dla ciała i ducha / warsztaty Krąg Kobiet / warsztaty z zakresu 3 filarów rozwoju kobiecości: niezależność, intuicja, emocje / strefa SPA / kuchnia wegetariańska / Parking & Wi-Fi w pokojach & Ubezpieczenie NNW
.....

To, co powinno zawsze być priorytetem dla każdej kobiety to niezależnośc w kwestii finansów, dlaczego? Ponieważ posiadanie własnych pieniędzy, bez względu na ich liczbę, daje kobiecie decyzyjność, niezależność, wyrównuje siły w związku, a w skali makro - w społeczeństwie. Zabrałyśmy więc nasze klientki - kobiety bardzo świadome w tej kwestii - w podróż do świata finansów.

.....
.....

Rozmawiałyśmy o stereotypach rządzących biznesem, dyskryminacji w miescu pracy, ale też o zbytnim perfekcjonizmie kobiet, który wcale nie sprawia, że bliżej nam do doskonałości. Wpędza nas za to w zbyt niskie poczucie własnej wartości. Dyskutowałyśmy otwarcie także o tym czym jest niezależność finansowa dla współczesnych kobiet, i o tym jak powinnyśmy dbać o własne finanse, tak, by nigdy nie zabrakło nam pieniędzy na spełnianie marzeń.

.....

Seks w wielkim mieście

.....
.....

Oczywiście, podczas naszego wyjazdu nie mogło zabraknąć inspiracji podróżniczych. Opowiadałyśmy klientkom o naszej wielkiej pasji do podróży i o tym jak wiele możliwości i nauki wiąże się z poznawaniem innych kultur. Mówiłyśmy o tym, że podróżowanie nie jest tylko zwiedzaniem, ani tylko przemieszczaniem się z punktu A do punktu B. Jest czymś znacznie więcej - jest poznawaniem i odkrywaniem siebie - zwłaszcza dla kobiety to niezwykle cenna wartość.

.....
.....

Podróż w skali makro jest procesem odkrywania świata i ludzi. Wymaga od nas pokory i odwagi, a przede wszystkim tolerancji i empatii, zrozumienia inności i otwarcia się na kreatywność, zmienność, improwizację. W skali mikro – podróż jest odkrywaniem siebie, swojego prawdziwego ja: jaka jestem, kim i czym się otaczam, co lubię, a czego nie znoszę, czy mam odwagę iść za wewnętrznym głosem, czy mam siłę, by pokonywać kolejne przeszkody?

.....
.....
Tym razem za motyw przewodni wybrałyśmy Nowy Jork - miasto, w którym niemożliwe nie istnieje, choć nie zawsze rzeczywistość jest różowa. Wybrałyśmy się zatem w wirtualną podróż po magicznym Nowym Jorku – mieście, w którym dzieje się akcja Seksu w Wielkim Mieście. Dlaczego akurat tam? Bo Nowy Jork jest idealną scenerią dla kobiecości: mówiący własnym głosem, szalony, zmęczony, w biegu, piękny, romantyczny, spełniony. Jedyny tak kompletny – ze wszystkimi swoimi aspektami, wadami i zaletami, urodą i brzydotą, słabościami i mocą. Nowy Jork, jak żadne inne miasto symbolizuje życie współczesnych kobiet!
.....
.....

Zainspirowane Nowym Jorkiem, przebrane w pidżamy, z maseczkami na twarzy, w kobiecym kręgu akceptacji, podczas niezwykłego babskiego wieczoru, bez spiny i bez obcasów, na pełnym luzie, z dobrym drinkiem w dłoni, oglądałyśmy razem kultowy film Seks w Wielkim Mieście. Nie zabrakło też miejsca na andrzejkową kolację i pogaduchy w kobiecym gronie. Wystroiłyśmy się w nasze najlepsze sukienki, na nogi włożyłyśmy wygodne kapcie i popijając cosmopolitana śmiałyśmy się do łez opowiadając sobie kobiece sekrety.

ps. Już niedługo zorganizujemy kolejne nasze autorskie wyjazdy - kolejne Podróże w głąb kobiecości

Kochana, jedziesz z nami? Bo my czekamy właśnie na Ciebie :) 

.....
.....

Terminy na 2023 są już dostępne:

ZAPISY MAILOWO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPISY TELEFONICZNIE: 728402447 lub 602 647 071

Przejdź do sklepu

.....
.....
.....

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.followmyflow.com.pl/