#niebojesie zmieniać & #niebojesie żyć

Nasz w pełni autorski projekt Follow My Flow Lifestyle Blog powstał z braku tlenu :). Już wyjaśniamy… Pomimo sporej aktywności zawodowej, brakowało nam nieustannie pewnej życiodajnej siły, czegoś w rodzaju swojej własnej przestrzeni, która sprawia, że czujemy się jeszcze bardziej szczęśliwe i spełnione, czegoś innego i nowego. Stąd pomysł założenia bloga, naszego własnego miejsca tworzonego z pasją, w pełni autorskiego, dającego nam spełnienie i prowadzonego na naszych zasadach. Follow My Flow Lifestyle Blog to przestrzeń autentyczna, twórcza i kreatywna, inspirująca i pełna dobrej energii. Poruszamy w niej tematy dotyczące naszego życia, bycia spełnioną kobietą, piszemy o naszych pasjach, równych szansach, podróżach, o odnajdywaniu radości życia.
..... 
..... 
Kiedy równo rok temu założyłyśmy bloga, a zaraz potem zostałyśmy Liderkami Ery Nowych Kobiet w Bielsku-Białej, ktoś mógłby powiedzieć, że życiem rządzi przypadek, ale my uważamy, że nie tak do końca. Gdyby nie spontaniczna reakcja i szybka decyzja na ogłoszenie Joanny Przetakiewicz, którego czas upływał w tym samym dniu, to pewnie nigdy nie miałybyśmy okazji być w tym fantastycznym projekcie, który jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się ruchem społecznym w Polsce, zrzeszającym 500 000 członkiń i notującym 30 milionów odsłon on-line miesięcznie.
..... 
..... 

Misja ENK jest nam niezwykle bliska i znajduje odzwierciedlenie na naszym blogu. Jej założenia to skierowana do kobiet edukacja i inspirowanie do zmiany oraz do samoakceptacji, której celem jest zbudowanie poczucia własnej wartości i akceptacji, zbilansowanych relacji oraz samodzielności finansowej. Przez ten niesamowity rok - rok wielkiej przygody, ale też rok w cieniu globalnego zagrożenia koronawirusem, strachu przed nieznaną przyszłością ekonomiczną, blokadzie dalekich, ukochanych przez nas, podróży i przewartościowaniu wielu rzeczy, znajomości i sytuacji - dokonałyśmy niesamowitych rzeczy!

..... 
..... 

W koordynacji z naszą działalnością w ENK oraz przy wsparciu wielu fantastycznych ludzi, firm i instytucji, współtworzyłyśmy akcję dotyczącą samoakceptacji ciała #beyourself.

W okresie zbiorowej kwarantanny prowadziłyśmy akcję charytatywną #dzieciakibezkoronypomagaja, dzięki której zebrałyśmy używane komputery i przekazałyśmy je 23 dzieciom z małych szkół w regionie, by mogły efektywnie uczyć się w domu.

..... 
..... 

Zachęciłyśmy Bielszczanki do udziału w akcji #niebojesie, której fantastyczne efekty w postaci pięknych zdjęć możecie zobaczyć na profilu @eranowychkobiet_bielskobial na Instagramie i @eranowychkobietbielskobiala na Facebooku.

I wreszcie, ostatnio zorganizowałyśmy event w cyklu ENK on the Tour Trasa Szczęścia, właśnie tutaj - w Bielsku-Białej, w ramach to ogólnopolskiej akcji Ery Nowych Kobiet & Joanny Przetakiewicz pod hasłem #niebojesie. Akcji, której celem jest wspierać odwagę i samodzielność kobiet! Lepszego podsumowania naszej rocznej pracy w Follow My Flow i w ENK nie mogłybyśmy sobie wymarzyć.

..... 
..... 

19 lipca 2020 roku gościłyśmy w Bielsku Joannę Przetakiewicz - założycielkę ruchu Ery Nowych Kobiet, która wraz z kilkudziesięcioma kobietami z Ery Nowych Kobiet Bielsko-Biała wyruszyła autobusem ENK spod Placu Ratuszowego do docelowego miejsca spotkania w Galerii SFERA, gdzie miał miejsce happening oraz debata z udziałem kilku wspaniałych bielskich ekspertek z zakresu psychologii, zarządzania i komunikacji.

..... 
..... 

Podczas debaty pod hasłem "#niebojesie prosić o pomoc" głos zabrały ekspertki w różnych dziedzinach z terenu Bielska-Białej - kobiety mądre, inspirujące i motywujące do działania: Magda Kolary-Pabich - Dyrektor Valeo-Siemens Polska, Grażyna Liana - psycholożka, Adriana Łysiak - ekspertka ds. projektów unijnych, Monika Naturska - działaczka ruchu Porozumienia bez Przemocy oraz Natalia Boumaza - Dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego Oxford. Na scenie w Klubie Klimat głos zabrały także bohaterki książki Joanny Przetakiewicz "Nie bałam się o tym rozmawiać - historie bez retuszu" - Iza, Agnieszka i Karolina, które inspirowały uczestników spotkania swoją odwagą i żelazną siłą ducha.

..... 
..... 
Debatę poprowadziła Dyrektor Zarządzająca ENK Anna Kaczmarska. Mecenas Agata Szypulska z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zwróciła uwagę na zagadnienia bliskie każdej współczesnej kobiecie: równouprawnieniu w życiu osobistym i zawodowym, a także ochronie przed różnymi rodzajami przemocy. Słowa te wybrzmiały wyjątkowo dramatycznie w chwili, gdy polski rząd ogłosił właśnie decyzję o odstąpieniu od konwencji stambulskiej, która w sposób jednoznaczny wskazuje i nazywa formy przemocy i dyskryminacji wobec kobiet oraz nakazuje władzom budowanie odpowiednich, obronnych mechanizmów prawnych. Zatrważająca wydaje się nam pokusa traktowania praw kobiet jako formy ideologii, podczas gdy powinny być one fundamentalnym prawem człowieka. Znamy niechlubną listę krajów, w których kobiety nie są chronione przed przemocą ani dyskryminacją i nie chcemy, aby nasz kraj był jednym z nich.

Patronat honorowy nad naszym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Pan Jarosław Klimaszewski. A swoją obecnością zaszczycił nas Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pan Adam Ruśniak. Gościliśmy również Panią Mirosławę Nykiel, posłankę na Sejm RP, znaną ze swojego zaangażowania w działalność na rzecz kobiet i wieloletnią patronkę Kongresu Kobiet Podbeskidzia.

..... 
..... 
Partnerem strategicznym akcji została Galeria SFERA, która m.in. ze względu na swoją lokalizację w sercu miasta od lat jest przestrzenią wielu inspirujących spotkań, wydarzeń artystycznych i charytatywnych, tłumnie odwiedzanych przez Bielszczan. Cieszymy się, że to właśnie tutaj, w Klubie Klimat, mogliśmy spotkać się w naszym gronie i że to Galeria SFERA – miejsce otwarte i przyjazne społecznym akcjom - odpowiedziała na naszą inicjatywę i gościnnie przyjęła nas u siebie.
..... 
..... 

Mężczyźni już dawno zrozumieli, jak wielkim potencjałem jest ich męska solidarność, dlatego tworzą męskie instytucje oraz rytuały. Kochana Czytelniczko, chcemy Ci dziś powiedzieć, że w naszej kobiecej solidarności także leży ogromna siła, doceń ją. Nie traktujmy siebie jak konkurencję, niepotrzebnie trwonimy wtedy naszą kobiecą moc. Popatrz na nas - my, autorki bloga, chociaż mamy różne charaktery, usposobienia, temperamenty, czasem inaczej patrzymy te same sytuacje, zdarzenia, emocje, to równocześnie nadajemy na tych samych falach, wzajemnie się wspieramy, motywujemy i nakręcamy. Uzupełniamy się, do tego darzymy zaufaniem, dodajemy otuchy, gdy jest źle, gdy chce nam się płakać, kiedy nie wiemy co zrobić. Ale to nie wszystko. Podkreślamy, że ważne jest nie tylko wsparcie w chwilach naszej słabości, ale również dopingowanie siebie nawzajem w chwilach powodzenia, kiedy chwytamy Boga za nogi, kiedy jesteśmy szczęśliwe, kiedy nam się coś udaje. Ludzkie życie jest trochę podobne do giełdy nowojorskiej: to naprzemian chwile bessy i chwile hossy i dlatego, czy na górze czy na dole, warto mieć za sobą zgraną ekipę i szczery doping innych kobiet.

..... 
..... 

My to już wiemy. Wzajemne kobiece wsparcie, którego sobie udzielamy, podnosi jakość naszego bloga i uruchamia naszą własną sprawczość na wielu innych polach, także w naszej działalności w ENK. Dzięki temu nie zatrzymujemy się, ciągle wpadamy na jeszcze lepsze pomysły, robimy coraz piękniejsze zdjęcia, realizujemy coraz bardziej wymagające projekty, współpracujemy z profesjonalistami w swoich dziedzinach, sięgamy coraz wyżej - do gwiazd. Przestałyśmy się bać jakie będą opinie innych, czy damy radę, czy czegoś nie umiemy, czy wystarczy nam pomysłów. I wiecie co? 

Dałyśmy radę zorganizować profesjonalny duży event w 10 dni - to na pewno damy sobie radę ze wszystkimi wyzwaniami :). Utwierdziłyśmy się w przekonaniu, że najważniejsze są dla nas opinie nas samych, że szkoda naszej energii i uwagi na hejt - bo jeśli czegoś nie podlewasz, to obumiera, a jeśli coś pielęgnujesz, to pięknie się rozwija.

Rok temu nie wiedziałyśmy co to Instagram i Facebook, a dzisiaj nabyłyśmy tę niezwykle cenioną we współczesnym świecie kompetencję. Obsługujemy biegle naszą stronę www oraz profile w Social Media, kręcimy filmy na You Tube i mamy konto na Tik Toku. Jest zabawa i jest rozwój, bo jest w nas pasja i ciężko pracujemy nad każdym szczegółem :). Pomysłów co dalej nam nie brakuje, brakuje nam jedynie czasu na realizację wszystkich tych pomysłów :). Rozsmakowałyśmy się we własnej kreatywności. Okazało się, że jeśli damy jej szansę, to będzie się stale rozwijać i nas nie zawiedzie.

..... 
..... 

A Ty, czy miałaś/-eś kiedyś wrażenie, że Twoje życie biegnie trochę obok Ciebie? Starasz się mieć kontrolę nad pracą, nad dziećmi, ba! nawet nad partnerem, przyjacielem, drugim człowiekiem do tego stopnia, że już nie zauważasz jak bardzo kontrolujesz siebie. Kiedy ostatnio opuściłaś/-eś swoją strefę komfortu? Teraz pewnie pod nosem mruczysz: „Gdzie tam… Ja? Ja zawsze chwytam chwile!". Ale czy zawsze sięgasz po to, co rzuci Ci los? Czy wsiadasz do pociągu, który właśnie nadjeżdża, czy może pozwalasz mu, po raz kolejny, minąć Twoją stację? Czy jesteś gotowa do tego, by spróbować czegoś nowego?

Tymczasem z tym życiem jest trochę jak z jedzeniem u małych dzieci. Rodzice namawiają: „Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy ci smakuje". Właśnie! Jak nie spróbujesz…. No więc spróbowałyśmy czegoś nowego 😄. I wiecie co? Smakuje nam :).

..... 
..... 

Postanowiłyśmy pobiec za wołaniem wewnętrznego głosu, z odwagą uczyć się nowych umiejętności, z tolerancją dla odmienności, dla inności, z otwartym sercem. I tej odwagi życzymy także i Tobie. Może właśnie czytając te słowa zastanawiasz się czy nie zacząć robić czegoś nowego, czegoś zupełnie odmiennego. Jednym słowem - czy nie zacząć realizować marzeń :). 

Spontaniczność, pasja, ciężka praca, precyzja i konsekwencja w realizowaniu celów to nasz klucz do sukcesu i nasze credo na kolejny rok: #niebojesie zmieniać, #niebojesie żyć :). 

Ty też się nie bój!


Przeczytaj naszą recenzję książki Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu

..... 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.followmyflow.com.pl/